PÉČE O PODLAHUUdržováním čistoty a pravidelnou péčí se prodlužuje životnost podlahových krytin.

První čistění a údržba

Následná péče

Pro dřevěné podlahy opatřené nátěrem vodním lakem doporučujeme protiskluzný euku-wax (vosk), který naneste v tenké a rovnoměrné vrstvě měkkým hadrem. Tuto první údržbu proveďte nejdříve 14 dnů po nalakování. Při běžném čištění dřevěných podlah obecně platí, že čím méně vody, tím lépe. Dlouhodobé působení většího množství vody může vést k promáčení a podmáčení podlahy.

Běžné čistění a ošetření

Špína a písek

Působí jako brusný papír, musí se odstranit koštětem, mopem nebo vysavačem. V případě potřeby je podlahu možno setřít vlhkým hadrem. Přidáním 0,5 l protiskluzného euku-waxu (vosku) na 10 l vody podlahu vyčistíte a současně ošetříte. Při strojovém čistění musí být voda okamžitě odsáta.

Manuální nebo strojové čistění podlahy

Běžné čistění a ošetření

Je nutné jen pokud vykazuje silné, běžným čistěním špatně odstranitelné znečistění. Pro základní čistění doporučujeme euku-wachsentferner (odstraňovač vosku) ředěný vodou. Podlaha nesmí být zaplavena vodou, protože jinak mohou vzniknout škody nabobtnáním dřeva. Čistící roztok proto musí být okamžitě vysušen. Kvůli nebezpečí nabobtnání dřeva je lepší suché odstraňování znečistění, např. strojově houbou. Základní čistění by se mělo provádět pokud možno co nejméně.

Tipy pro krásnou parketovou podlahu

K nejoblíbenějším patří klasické dubové parkety nebo exotická dřeva. Využít můžeme mnohé možnosti skládání vzorů parket. Od klasického stromečku po oblíbené pásy a čtverce. O tento přírodní materiál se musíme pečlivě starat. Na druhou stranu však nabízí univerzální řešení, vhodné i pro alergiky.

Při naší práci používáme materiály od těchto firem:

Bona, Synteko, Uzin, Schönox, Pallmann, Thomsit, Bralep či Soudal.

Napište Nám

Pro svou objednávku, nebo dotazy můžete použít formulář.