PRŮBĚH PRACÍI staré a špinavé parkety se za příznivou cenu mohou proměnit v krásnou podlahu. Jak probíhá renovace parket? Jak často je nutná a jaké další detaily můžeme na parketách poopravit a jak?

Kdy a jak renovovat

Kdy a jak renovovat

Častější renovaci vyžadují namáhané parketové podlahy například v kancelářích nebo jiných komerčních prostorách. Zde může renovace probíhat dokonce už po pěti letech. Při běžné údržbě doporučovanými prostředky, které nemají vliv na vymývání laku nebo vosku, se podlaha renovuje cca každých 15 až 20 let.

Samotné broušení

Samotné broušení

Začíná se broušením, které má několik stupňů: od nejhrubšího až po nejjemnější. Broušení se provádí speciálním strojem, který zároveň odsává i nejdrobnější prach. Tento způsob práce nezanechává téměř žádný nepořádek, který si s renovací podlah mnozí nerozlučně spojují díky zkušenostem se zastaralou technologií. Pro podlahy, které jsou nerovné nebo barvené, se zbytky lepidla nebo koberce přilepené k povrchu, použijte napřed brusivo se zrnitostí P16 a nebo P24.

Ošetření lakem

Ošetření lakem

Nejčastěji se používá lakování, olejování nebo voskový olej. Nejuniverzálnějším typem úpravy je lakování. Na rozdíl od voskovaných povrchů se nemusíme bát různých skvrn, které by mohla zanechat například kapka vody. Lakované parkety těmto drobným nehodám odolávají a mohou se používat i v kuchyních. Nejoblíbenější variantou ale zůstává přirozená barva parkety po obroušení a její přelakování nebo jiná povrchová úprava.

Tipy pro krásnou parketovou podlahu

K nejoblíbenějším patří klasické dubové parkety nebo exotická dřeva. Využít můžeme mnohé možnosti skládání vzorů parket. Od klasického stromečku po oblíbené pásy a čtverce. O tento přírodní materiál se musíme pečlivě starat. Na druhou stranu však nabízí univerzální řešení, vhodné i pro alergiky.

Při naší práci používáme materiály od těchto firem:

Bona, Synteko, Uzin, Schönox, Pallmann, Thomsit, Bralep či Soudal.

Napište Nám

Pro svou objednávku, nebo dotazy můžete použít formulář.